“Biznesni Rivojlantirish Banki” ta’sischiligida mikromoliya tashkiloti o‘z faoliyatini boshladi
Toshkent shahrida “Biznesni Rivojlantirish Banki” ATB ta’sischiligida tashkil etilgan “Biznesni Rivojlantirish Mikromoliya Tashkiloti” ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda bank boshqaruvi a’zolari, tadbirkorlar, jamoatchilik va OAV vakillari ishtirok etdi.
Kreditlar miqdori
Yangi mikromoliya tashkiloti mikro, kichik va o‘rta biznes vakillari, yakka tartibdagi tadbirkorlar hamda rasmiy daromadi yo‘q fuqarolarga moliyaviy xizmat ko‘rsatishga ixtisoslashadi. 100 million so‘mgacha garovsiz mikrokreditlar, 300 million so‘mgacha esa ta’minot asosida mikroqarzlar taklif etiladi.
Tashkilot O‘zbekiston Prezidenti qarorida belgilangan mikromoliya xizmatlarini kengaytirish vazifasini amalga oshirishga xizmat qiladi. Ochilish marosimi doirasida ishtirokchilar yangi ofis va xizmatlar bilan tanishdi.

Микрофинансовая организация под учредительством Банка развития бизнеса начала работу в Ташкенте
В Ташкенте состоялась церемония открытия "Микрофинансовой организации развития бизнеса," созданной при учредительстве АКБ "Банк развития бизнеса." В мероприятии приняли участие члены правления банка, предприниматели, представители общественности и СМИ.
Сумма кредитов
Новая микрофинансовая организация будет специализироваться на оказании финансовых услуг представителям микро-, малого и среднего бизнеса, индивидуальным предпринимателям и гражданам, не имеющим официального дохода.
Предлагаются беззалоговые микрокредиты до 100 миллионов сумов и микрозаймы на основе обеспечения до 300 миллионов сумов.
Организация будет способствовать реализации задач по расширению микрофинансовых услуг, определенных постановлением Президента Узбекистана. В рамках церемонии открытия участники ознакомились с новым офисом и услугами.