7-iyul kuni CAEx Uzbekistan xalqaro ko‘rgazmalar markazida Central Asian University’ning 2026-yilgi tantanali bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi. Yuzlab CAU bitiruvchilari diplomlarini qo‘lga kiritib, tibbiyot, muhandislik, biznes, arxitektura, turizm va boshqa sohalarda o‘z kasbiy faoliyatini boshlashga tayyor yosh mutaxassislar sifatida sahnaga ko‘tarildilar.
Marosim bitiruvchilar, ularning ota-onalari, ustozlar, universitet rahbariyati, hamkorlar va faxriy mehmonlarni jamladi. Har bir oila uchun bu kun o‘zgacha bo‘ldi: sahnaga chiqish ortida necha yillik ta’lim, imtihonlar, uyqusiz tunlar, ota-onalarning ko‘magi, ustozlarning murabbiyligi va har bir bitiruvchining shaxsiy g‘alabasi mujassam edi.
Bu yil Central Asian University diplomlarini Tibbiyot, Stomatologiya, Biznes va muhandislik maktablari, Arxitektura va dizayn maktabi, shuningdek, Mehmonxona boshqaruvi va turizm maktabi bitiruvchilari qo‘lga kiritdi. Oldinda ularni o‘z bilimlarini amalda qo‘llaydigan, qobiliyatlarini rivojlantiradigan va mamlakat taraqqiyotiga hissa qo‘shadigan kasbiy yo‘l kutmoqda.

Graduation Ceremony 2026: Central Asian University выпустил новое поколение специалистов
7 июля в Международном выставочном центре CAEx Uzbekistan Central Asian University провел торжественную выпускную церемонию 2026. Сотни выпускников CAU получили дипломы и вышли на сцену как молодые специалисты, готовые начать профессиональный путь в медицине, инженерии, бизнесе, архитектуре, туризме и других сферах.
Церемония собрала выпускников, их родителей, преподавателей, руководство университета, партнеров и почетных гостей. Для каждой семьи этот день стал особенным: за выходом на сцену стояли годы учебы, экзамены, бессонные ночи, поддержка родителей, наставничество преподавателей и личная победа каждого выпускника.
В этом году дипломы Central Asian University получили выпускники Медицинской, Стоматологической, Бизнес- и Инженерной школ, Школы архитектуры и дизайна, а также Школы гостиничного менеджмента и туризма. Впереди их ждет профессиональный путь, где они смогут применять знания, развивать свои способности и вносить вклад в развитие страны.